Inhuldigingsmerklap van Adri, Jantje en Noor


AdriS: ‘Zoals je ziet heb ik bovenaan de initialen van de koningen en koninginnen geborduurd. Het kroontje is goudkleur gemengd met gouddraad, jammer dat het op de foto niet zo glinstert als in het echt. De garens zijn DMC: rood 817, blauw 312, groen 987, oranje 740 en goud 734 gemengd met gouddraad 5282.’
Zelf had ik niet aan de mogelijkheid gedacht om de initialen van de vorige koningen en koninginnen toe te voegen: Willem I, Willem II, Willem III, Emma, Wilhelmina, Juliana en Beatrix. Maar Adri kwam wel op dit idee en borduurde de initialen op haar inhuldigingsmerklapje waardoor we van een bestaand patroon van Elma een divers en prachtig overzicht krijgen van persoonlijke inhuldigingsmerklapjes. Absoluut een expositie waard!


JantjeU-D: ‘Het lapje zelf heb ik ongeveer 22 jaar geleden gekocht. In het lapje heb ik van de rechte lijn een vlag van Argentinië gemaakt. De eikeltjes slaan op De Eikenhorst, het huis van Willem-Alexander en zijn gezin.
Gebruikte kleuren zijn: oranje – 971, groen – 700, rood – 321, l.geel – 727, 040 – goudkleur naaigaren van madaira (de laatste twee kleuren zijn samen voor het kroontje gebruikt), lichtblauw – 800, helder- /koningsblauw – 995.

Voor de eikeltjes heb ik andere kleuren genomen dan in het patroon stonden omdat ik daar niet alle kleuren van in mijn voorraad heb: donkergroen – 3345, middengroen – 3346, middengroen – 3347, lichtgroen – 3348, geelbruin – 782, donder geelbruin – 975, licht geelbruin – 781. Het originele patroon staat in Maandblad voor Handwerken Ariadne. Werkblad nr.252 – dec. 1967.’

Van Jantje nog een mooie tekst:
Een merklap geboren uit Elma’s brein
met woorden groots in al zijn steekjes,
door borduursters uit alle streekjes,
Maken hier een plein.

Een plein van mooie lappen
in al haar fleurigheid.
Gemaakt voor Zijne Hoogheid
weer iets anders dan koek gaan happen…


Noor: ‘Omdat ik ’s avonds ben begonnen met borduren ben ik niet helemaal in het midden uitgekomen. Ik heb het opgelost door knoopjes en een stukje lint dat met emaille knoopjes is vastgezet toe te voegen. Ik heb het geborduurd op een stukje stramien met ingeweven rode rand en ik heb het grootste deel geborduurd met Perlé nr. 5 kleur 816. Leuk om ook alle andere lappen te bewonderen.’

De virtuele expositie blijft groeien. Je kunt in totaal al 19 inhuldigingsmerklapjes bewonderen in de fotogalerie. Vergeet niet om ook naar de tweede pagina van de fotogalerie te gaan.

8 gedachten over “Inhuldigingsmerklap van Adri, Jantje en Noor

 1. Oh doe ik net een belofte , een verhaal bij de volgende serie die geborduurd is . En wat zie ik . . ?

  In de ned herv. kerk in het dorp , waar ik geboren ben zijn twee prachtige heren banken die behoren aan de adel die nog in Raalte wonen
  op Schoonheten kennen we de familie Bentinck Aan de andere kant tussen Heino en Raalte ligt huize t,Relaer , met de baron en zijn echtgenote Van Welderen Rengers .
  De baron was enigst kind , hij trouwde in het zelfde jaar waarin wij trouwden .
  We waren bij de predikant om het een en ander te bespreken
  Toen hebben wij de liturgie van Albert nog bekeken
  Er werden drie jongens geboren en een van hen werd een goede studie vrind van Willem Alexander . Hij was aanwezig op het huwelijk van Willem Alexander en Maxima ..Maxima had een goede vriendin die ook een uitnodiging kreeg .
  Het is wel in het nieuws geweest destijds dat deze twee mensen elkaar ook vonden in hun huwelijks geluk .Zij werd dus barones van Welderen Rengers
  Deze twee mensen wonen in Argentinié en hebben inmiddels ook kinderen
  Een tijd geleden waren de twee in Raalte om hun pasgeboren kind te laten dopen
  Ik meen dat ze ook drie kinderen hebben .de doop plechtigheid was al achter de rug en ik kon de dienst nog volgen op internet , alleen beluisteren
  Een mooie dienst en ja voor mij niet moeilijk om me voor te stellen hoe het was
  De dienst werd gehouden in het Nederlands en Engels .
  De twee van de Eikenhorst waren niet aanwezig
  Toen Albert plotseling zijn vader verloor , die de wijnkelder inspecteerde en kort daarna ook mijn vader plotseling overleed kwam de barones bij ons op bezoek
  Ze was zo,n lief mens en kende vader van de vele vergaderingen die op het Relaer werden gehouden van de kerkeraad . Hoewel er een chauffeur , huisknecht in dienst was bij de familie reed mevrouw ook vaak zelf
  Ik zat wel eens in de bank van het Relaer , dat was geen probleem Zo,n makkelijke grote bank waar ik goed mijn benen kwijt kon na het lange kuren met een wat stijve knie .De koster kreeg altijd bericht wanneer de barones en familie in de kerk zou komen . Eens toen ik en nog anderen ons genesteld hadden kwam de koster de barones komt zo ,maar blijf maar rustig zitten heeft ze gezegd .
  Toen ik in het jaar nadat mijn vader overleden was belijdenis deed in de kerk , kwam de barones op bezoek met een prachtig ingelijst Christusbeeld .
  Toen er eerder familie trouwde gebeurde dat ook in onze kerk .
  Op het grote landgoed werd een partytent geplaatst en zo kwam er weer een bijzondere trouwdienst in onze kerk Vele gasten uit de adel zoals Frederik en Nina , een bekend zangduo in die dagen . Voor zover nog plaats was kon een ieder die dienst bijwonen .Zo ging mijn moeder ook naar de kerk .
  het ging om een huwelijk van een gravin en . . .? Na afloop waren er twee dames die aan moeder vroegen hoe ze naar het station konden komen
  Toen heeft mijn moeder de dames aangeboden eerst met haar een kopje thee thuis te gaan drinken . Zo gebeurde en er kwam een uitnodiging om eens bij de dames op bezoek te komen in den Haag . Ik werkte toen al in het westen en ging op een middag in het vrije weekend mee naar de dames die op een hoekhuis woonden met uitzicht op een kale vlakte nog als gevolg van het bombardement op het Bezuidenhout in de oorlog . Het uitzicht was wel wat troosteloos maar een mooie erker gebouwd in de hoek .. Een van de dames was jarenlang bij de gravin in dienst geweest . Wat hadden ze veel te vertellen en ook handwerkjes kwamen tevoorschijn .
  Bij V&D in den Haag zag ik de barones eens met haar zus , ik zou haar beslist hebben aangesproken maar zij de lift in gaande en ik eruit dat werd wat moeilijk

  Ik was even bij de adel op bezoek en wacht maar of het tweetal uit Argentinié ook zal komen . Ik weet ook dat de baron vaak zelf op een tractor zit en zo werkhanden krijgt , De adel heeft het niet zo gemakkelijk tegenwoordig om alles in stand te houden . Het blijft wel adel

  Zou ik vergeten dat ik inmiddels de prachtige merklapjes bewonderd heb Wat wordt het een mooie serie , zo groeit er weer iets nieuws .
  Het patroon heb ik ook op tafel liggen en laat het zien aan de komende en gaande geinteresseerden Iedereen vind het prachtig . Het patroon wijzigt zich op nieuwe wegen We blijven het volgen . . . .

 2. Wat zijn die eikeltjes mooi .
  Voor wie het niet weet , je kunt prachtig wandelen in de buurt van de eikenhorst .
  Strakjes gaat de seringenberg weer bloeien en de prachtige rodondenders .
  Er is een leuk theehuis waar je gezellig kunt pauseren .de laatste tijd waren er met Willen Alexander en Maxima en hun kinderen vaak opnamen daar in de buurt .
  Ik ben er heel wat keren geweest en heus het huis van de familie ligt goed verborgen en veilig , daar kun je echt niet even gluren . Ik meen dat dit vroeger eigendom was van Prinses Juliana .

 3. Gerrie, wat een mooi verhaal, heel ontroerend. En als je bedenkt dat ik dezelfde achternaam heb als de vriendin van onze toekomstige koningin..

  Uit onderzoek is wel gebleken dat wij geen bloedverwanten zijn. Maar dat verklap ik toch maar niet … 🙂

  Groetjes van Jantje

 4. Mooie verhalen! Tijdens de inhuldiging van Willem-Alexander moeten we dus niet alleen goed letten op de koningsmantel, maar ook op het bezoek!

 5. van een bruiloft komt een bruiloft, zelfs de hoogste adel overkomt zo iets,. Mooie verhalen van Geriie , en de inbreng in de merklapjes is zo leuk, Basje

 6. Wat leuk van Jantje om voor Elma iets op rijm te zetten. Mooie borduur/letter lappen worden er gemaakt.

 7. Dankjewel Hilda,

  Maar ook voor al de mensen die hun tijd en energie in het maken van een merklapje hebben gestoken is het rijmpje gemaakt..

  groetjes van Jantje

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *