Michelangelo’s Sistine Chapel Ceiling

Ineke stuurde me een interessant berichtje over Joanne Lopianowski-Roberts.

In 1995 was Joanne Lopianowski-Roberts op zoek naar een interessant en uitdagend onderwerp voor een kruissteekpatroon. Na een paar weken zoeken kwam ze in een magazine een foto tegen van het gerestaureerde plafond van de Sixtijnse Kapel. Dit was de uitdaging waar ze naar op zoek was.

Inmiddels is er een boek verschenen met alle kruissteekpatronen van het plafond van de Sixtijnse kapel. Michelangelo’s Sistine Chapel Ceiling in Cross-stitch, prijs $69.99, is te bestellen bij Lulu.

Bij Lulu kan iedereen een boek laten drukken/printen. Zelfs één exemplaar is mogelijk. Sinds kort zijn ze in Nederland gestart. Onlangs besteedde Het Financiële Dagblad en NRC next, het eerste nummer, aandacht aan Lulu.

24 gedachten over “Michelangelo’s Sistine Chapel Ceiling

  1. Leuke foto’s, Juul. Ik had ze nog niet gezien.
    Wat een klus om dit op patroon te zetten!! Heel bijzonder wat ze gedaan heeft……..maar als borduurwerk spreekt het me niet direct aan! Ga toch voor de merklap!!!
    Ik merk dat mijn link naar de Lulu site op dit moment niet werkt. Dit is de reden:
    We are currently performing site maintenance. We’ll be back shortly!

  2. borduur je eigen plafond….nachtwacht in xsteek aan de muur en op de vloer een geborduurde mozaiekvloer in smyrnawol…..ik heb nog een patroon van WF Hermans in xsteek. Wie biedt ?

  3. Tsja, een grap……..!?
    Annette, ik heb Michelangelo’s Creation of Adam” quilt pattern bekeken……een fluitje van een cent voor een quilster?!

  4. Het is géén grap, maar je ging liever voor een merklap, en dit is ook een grote lap maar met levensbomen en letters om als SAL te maken, gedurende 1 jaar, te beginnen op 1 april a.s.
    Het patroon kun je alvast bestellen en kost (tijdelijk met gratis verzenden) 15 euro. Ach eigenlijk was ’t wel een geintje, maar dan van mij…;o)

  5. Ik ben altijd in voor een geintje, Juul!! Het is goed om serieus te zijn……tot een zekere hoogte!

  6. Niet om haar werk van 10 jaar te bagatelliseren..maar is er niet een programma (PCstitch?) dat iedere foto moeiteloos omzet in een borduurpatroon?

  7. p.s.
    Ik ben heel blij met de Lulu link. Wilde altijd al een boek schrijven, kan ik eindelijk die gedichtenbundel publkiceren!

  8. Irma,
    Er is een computerprogramma voor borduurpatronen. Op mijn website heb ik verschillende borduurpatroontjes staan die ik via een foto heb laten maken. Toch gaat er dan nog behoorlijk wat tijd inzitten. Uiteraard niet zoveel, dan wanneer je alles met de hand op ruitjespapier gaat doen.
    Het patroon van de Marker merklap op mijn website is in 1998 nog met de hand op ruitjespapier getekend.

  9. En behalve het patroon tekenen, moeten al die vele duizenden steekjes OOK nog geborduurd worden, terwijl het gewone leven ook nog gewoon ;o) doorgaat!
    10jr. is om voordat je het weet!
    En toen zij er 10jr. geleden aan begon… hoeveel van ons werkten er toen met ’n computerprogramma voor borduren??? HA!
    Ik neem m’n petje voor haar af!

  10. Ik moet er niet aan denken om dit allemaal op patroon te zetten en dan nog eens te borduren!
    Er is meer in het leven dan borduren……..! Maar als je verder niets te doen hebt, kan ik me voorstellen dat je hier je levenswerk van maakt.

  11. Niet zo negatief, Berthi… :o)
    Misschien was het gewoon haar hobby, met een roeping…
    Dankzij zulke mensen met groot(s) werk, kunnen we nu nog steeds genieten van b.v. het wandtapijt van Bayeux om maar ’n (willekeurig) ander groot stuk textiel te noemen! ;o)
    http://nl.wikipedia.org/wiki/Tapijt_van_Bayeux
    En hoewel, de verhalen rondom de maakster(s) van dit werk uiteen lopen, blijft het toch een groot voor het nageslacht bewaard gebleven “stuk textiel”!
    En zo’n groot stuk blijft eerder bewaard zodat men er weer van kan genieten dan ons “gefröbel”!
    Maar ik houd nu eenmaal van borduren… ;o)

  12. Ik, negatief??????? Hoe kom je erbij???!!!!!
    Ik ben van zeer positieve aard!!!! Maar dat wist je toch al?!

  13. Tuurlijk ben je positief!
    Maar vanmorgen was je ’n beetje brommerig, gelukkig is ’t weer over ;oD
    Heb je ’n stukje chocola gegeten? ;o)

  14. Ach, was ik een beetje brommerig……..kwam vast door die nachtmerrie!
    O jee, moet ik nu wéér bekennen dat ik vandaag alwéér een bonbon (gekregen van de kinderen) heb gehad. Was wel erg lekker, samen met een mok koffie.

  15. Gebruik jij wikipedia ook al zo vaak………trouwens mooie foto’s ………de vlasafbeelding komt ook uit de wikipedia.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *